Ford Ubezpieczenia

W ramach Ford Ubezpieczenia oferujemy kompleksowy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych zawierający OC (dodatkowo Zieloną Kartę i Mini Car Assistance), AC, NNW, Car Assistance (program całodobowej bezpłatnej pomocy drogowej) oraz Informację Prawną.

·  Program dla użytkowników samochodów Ford aż do siódmego roku eksploatacji

·  Minimum formalności, bardzo korzystne warunki finansowe, kompleksowa ochrona i świadczenia dodatkowe

·  Ford Program Specjalny na samochody do jedenastego roku eksploatacji – wariant ekonomiczny

Program ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowany został we współpracy z TUiR Allianz Polska S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Rodziny Hiszpańskich 1

Nowości

Programy Ford Ubezpieczenia

·  Od 3,4% ryczałtowe stawki ubezpieczeniowe na drugi rok eksploatacji na Forda
B-Max, C-Max, S-Max, Galaxy, Mondeo, Kuga, Ranger, Transit, Tourneo Custom i Tourneo Connect.

·  Od 3,5% ryczałtowe stawki ubezpieczeniowe na drugi rok eksploatacji na Forda
Ka, Fiesta i Focus.

·  Od 4,2% ryczałtowe stawki ubezpieczeniowe na trzeci rok eksploatacji na Forda
B-Max, C-Max, S-Max, Galaxy, Mondeo, Kuga, Ranger, Transit, Tourneo Custom i Tourneo Connect.

·  5% zniżki stawki ubezpieczeniowej dla Kredytobiorców FCE Bank Polska S.A. 
na samochody do dwunastego roku eksploatacji

·  5% zniżki stawki za wznowienie polisy dla Klientów, którzy w ostatnim roku nie mieli szkody (zniżka nie łączy się z promocjami ryczałtowymi)

·  Specjalne zniżki od stawek standardowych na samochody o wartości od 65.000 zł brutto i powyżej 100.000 zł brutto

·  Utrzymanie wartości rynkowej pojazdu na drugi i trzeci rok eksploatacjiw ramach podstawowej składki.

Opcje dodatkowe:

Utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia AC dla samochodów używanych 

Oferujemy utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia AC przez cały 12-miesięczny okres trwania polisy dla samochodów używanych do 12 roku eksploatacji.

Ubezpieczenie szyb

Oferujemy możliwość ubezpieczenia szyb za dodatkową składką - w przypadku stłuczenia szyby zachowujesz zniżki w ubezpieczeniu AC

·  Dla samochodów używanych do 30 czerwca 2014 r. Ubezpieczenie Szyb Gratis (nie łączy się z innymi promocjami na samochody używane)


„Równa droga”

Brak utraty zniżek AC w przypadku szkody na skutek wjechania w uszkodzony fragment drogi

Ubezpieczenie straty finansowej z opcją nowego samochodu

Ubezpieczenie chroniące Twój pojazd przed utratą wartości w pierwszym, drugim lub trzecim roku eksploatacji. W przypadku szkody całkowitej lub kradzieżowej oferujemy możliwość zaproponowania nowego samochodu, którego zakup zostanie sfinansowany przez ubezpieczyciela nawet do 110% wartości fakturowej utraconego lub zniszczonego pojazdu lub wypłatę odszkodowania w wartości fakturowej ubezpieczonego pojazdu.

Podstawowe korzyści

Najważniejsze korzyści wynikające z wyboru pakietu Ford Ubezpieczenia:

·  Pakiet OC, AC, Zielona Karta, NNW, Informacja Prawna oraz bezpłatny assistance

·  Wszystkie formalności związane z zawarciem ubezpieczenia i zgłoszeniem ewentualnej szkody u Twojego Dealera Forda

·  Pojazd zastępczy do 9 dni przy każdej szkodzie

·  W razie kradzieży lub zniszczenia w pierwszym roku ubezpieczenia nowego Forda - możliwość wyboru nowego samochodu

·  Niezmienna suma ubezpieczenia przez 12 miesięcy dla pojazdów fabrycznie nowych

·  Dla samochodów używanych niezmienna suma ubezpieczenia przez 3 miesiące (dodatkowa opcja - 12 miesięcy) 

·  Brak minimalnej wartości szkody (franszyzy)

·  Brak udziału własnego i redukcji sumy ubezpieczenia przy szkodzie.

·  Naprawa w autoryzowanych serwisach Forda tylko przy użyciu nowych, oryginalnych części zamiennych - bezgotówkowa likwidacja szkód

·  Ubezpieczenie przewożonego bagażu do kwoty 2 000 złotych

Bardzo szeroki program całodobowej bezpłatnej pomocy drogowej zawierający:

·  Holowanie uszkodzonego pojazdu - bez limitu kilometrów i kosztów

·  Powrót do miejsca zamieszkania kierowcy lub kontynuację podróży

·  Pomoc w przypadku awarii akumulatora, oświetlenia pojazdu, autoalarmu, ogumienia, wycieraczek, pasów bezpieczeństwa, uszkodzenia lub zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz auta, braku paliwa oraz awarii w sytuacji zatankowania paliwa przeznaczonego do innego typu silnika

·  Nocleg w hotelu dla osób ubezpieczonych

·  Transport poszkodowanego w kolizji do domu lub do szpitala

·  Domową wizytę lekarską po wypadku

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jeżeli masz pytania na temat jakiegokolwiek aspektu ubezpieczeń Ford Ubezpieczenia, zapoznaj się najpierw z odpowiedziami na najbardziej typowe pytania. Poniżej odpowiadamy na pytania najczęściej zadawane przez klientów, tak więc być może odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz właśnie tutaj.

Uważam, że program Ford Ubezpieczenia oferuje bardzo korzystne warunki ubezpieczenia i chciałbym już teraz wykupić polisę. Co powinienem zrobić? 

Jeżeli jesteś zdecydowany wykupić polisę Ford Ubezpieczenia, wystarczy skontaktować się z najbliższym Autoryzowanym Dealerem Forda, gdzie wykwalifikowany personel pomoże Ci zawrzeć umowę ubezpieczenia. 

Już wcześniej wykupiłem ubezpieczenie w innej firmie, ale chciałbym teraz przejść na program Ford Ubezpieczenia. Jak mogę tego dokonać? 

Skontaktuj się z Twoim obecnym ubezpieczycielem lub doradcą ubezpieczeniowym, który szczegółowo poinformuje Cię o warunkach zakończenia umowy ubezpieczenia oraz o możliwościach przysługującego Ci zwrotu nadpłaconych stawek. Następnie skontaktuj się z najbliższym Autoryzowanym Dealerem Forda.

Podobają mi się zasady programu Ford Ubezpieczenia, ale chciałbym poczekać do wygaśnięcia mojej obecnej polisy. Czy w takim przypadku nadal będę mógł skorzystać ze wszystkich przywilejów, jakie daje program Ford Ubezpieczenia? 

Oczywiście. Przed wygaśnięciem obecnej polisy skontaktuj się z najbliższym Dealerem Forda lub zadzwoń pod numer (022 318 81 78/79), abyś mógł na czas podpisać umowę polisy Ford Ubezpieczenia. 

Czy dane osobowe, które podaję wykupując polisę i dokonując wpłat, są na pewno bezpieczne? 

Wypełniając wniosek o ubezpieczenie powierzasz swoje dane osobowe FCE Bank Polska SA i spółkom powiązanym z koncernem Forda. Masz jednak prawo nie wyrazić zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach marketingowych. Każdorazowo jednak Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe w zakresie niezbędnym do wykonania umowy ubezpieczenia. 

Co to jest franszyza integralna?

Franszyza integralna nie ma zastosowania w programie Ford Ubezpieczenia. Z definicji franszyza integralna stanowi równowartość szkody określoną kwotowo lub procentowo. W przypadku zastosowania franszyzy integralnej Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie wypłaca odszkodowania, jeżeli jego wartość nie przekracza kwoty franszyzy. Np. jeśli franszyza integralna wynosi 300 zł a wartość szkody wynosi 295 zł, odszkodowanie nie jest wypłacane. Dopiero, jeżeli wartość szkody przekracza 300 zł, wówczas Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaca pełną wartość szkody. 

Co mam zrobić w razie wypadku?

Zawiadom o zdarzeniu Policję. Skontaktuj się niezwłocznie z Centrum Alarmowym Assistance pod całodobowym numerem telefonu Ford Pomoc 022 522 27 27 lub zgłoś się do wybranego Dealera upoważnionego do bezgotówkowego rozliczania szkód w programie Ford Ubezpieczenia lub do najbliższego oddziału Allianz. Otrzymasz niezbędną pomoc i szczegółowe wskazówki na temat sposobu dalszego postępowania. 


Chcesz przetestować samochód?

Zamów jazdę próbną!

Skorzystaj z poniższego formularza w celu zamówienia jazdy próbnej. Oddzwonimy do Ciebie, pamiętaj tylko żeby podać poprawne dane kontaktowe.