Assistance

Assistance

Nieprzewidziane zdarzenie na drodze

W przypadku zdarzenia na drodze, zastosowanie się do kilku prostych zasad będzie bardzo pomocne kierowcy.

1.  Zabezpieczenie miejsca wypadku

·  Zjedź na pobocze drogi. Jeśli zdarzenie miało miejsce na autostradzie, zjedź wraz z uczestnikami zdarzenia na miejsce wyznaczone do postoju

·  Włącz światła awaryjne

·  Ustaw trójkąt ostrzegawczy (w odległości 100 m – na autostradzie lub drodze ekspresowej, 30-50 m poza obszarem zabudowanym, bezpośrednio za miejscem wypadku na obszarze zabudowanym.

2.  Pierwsza pomoc
Jeżeli są ofiary wypadku

·  Sprawdź oddech i puls

·  Ułóż poszkodowanego w bezpiecznej pozycji

·  Zatamuj krwawienie

·  Zadzwoń po pogotowie ratunkowe ( tel. 999)

3.  Zawiadom policję ( tel. 997 lub 112 )

·  Przekaż następujące informacje:
Co się stało
Gdzie zdarzył się wypadek
Kiedy zdarzył się wypadek
Ilu jest poszkodowanych
Podać swoje dane (imię, nazwisko, nr tel.)

4.  Zadzwoń po Ford Assistance +48 22 522 27 27 lub 726 726 112 ( 24h, 7 dni w tyg.) 

5.  Zrób ewidencję zdarzenia

·  Spisz zeznania świadków i ich dane kontaktowe

·  Zrób zdjęcia miejsca zdarzenia

·  Sporządź lub wypełnij gotowy formularz oświadczenia sprawcy kolizji, pamiętaj o podpisach wszystkich uczestników zdarzenia

Warto zawsze mieć w samochodzie formularz oświadczenia sprawcy kolizji, który ułatwi Ci uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji do likwidacji szkody komunikacyjnej w przypadku jej zaistnienia.

Formularz możesz pobrać, klikając w link poniżej.

Pobierz formularz wypadkowy Forda (w formacie PDF)

Ford Pomoc

Gdziekolwiek jesteś, dokądkolwiek jedziesz

FordPomoc to kompleksowa pomoc drogowa działająca na terytorium Polski i Europy Zachodniej i Środkowej. Zapewnia wszystko, co potrzebne w awaryjnej sytuacji – poczynając od pomocy w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w aucie czy wyładowania akumulatora, poprzez naprawy pojazdu w trasie, na udostępnieniu
samochodu zastępczego kończąc. Dzięki FordPomoc możesz być pewien, że zawsze dotrzesz do celu. To kolejny sposób, w jaki zapewniamy naszym klientom profesjonalną opiekę, bez względu na to, gdzie i w jakiej sytuacji się znajdą.

Wystarczy jeden telefon

Aby uzyskać pomoc, musisz zgłosić zaistniałe zdarzenie telefonicznie lub faksem.
FordPomoc jest do Twojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zawsze wtedy, gdy coś złego dzieje się z Twoim samochodem: awaria, kolizja – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Dla wszystkich właścicieli Fordów pełna opieka nad samochodem, kierowcą i pasażerami.

Centrum Opieki nad Klientem 
Telefon FordPomoc: +48 22 522 27 27
E-mail FordPomoc: 
fordpomoc@ford-polska.pl

Assistance w ramach EuroService

Warunki ubezpieczenia assistance w ramach programu FORD EUROSERVICE

Assistance 12

Potrzebujesz zabezpieczenia dla swojej mobilności?

12-miesięczny pakiet pomocy drogowej ważny na terenie całej Europy dołączony do każdego przeglądu okresowego spełni Twoje wymagania.

Program Ford Assistance 12, jest przeznaczony dla klientów posiadających pojazdy marki Ford po okresie gwarancyjnym, którzy regularnie korzystają z przeglądów serwisowych w Autoryzowanych Serwisach Forda.

Program obejmuje świadczenia przez 12 miesięcy lub do najbliższego przeglądu serwisowego w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Klient musi zgłosić się nie później niż 1 miesiąc po wykonanym przeglądzie w celu zainicjowania Programu.

Pojazd zakwalifikowany do Programu musi być sprawny technicznie, a dalsze jego użytkowanie nie może zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego.

Obsługa Programu Ford Assistance 12 prowadzona jest przez wyspecjalizowanych pracowników Operatora Ford Pomoc, mającego wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi świadczeń assistance. Operator Ford Assistance 12 działa na zlecenie Ford Polska.

Asistance kolizyjny

Warunki realizacji Programu Ford Assistance Kolizyjny


Chcesz przetestować samochód?

Zamów jazdę próbną!

Skorzystaj z poniższego formularza w celu zamówienia jazdy próbnej. Oddzwonimy do Ciebie, pamiętaj tylko żeby podać poprawne dane kontaktowe.