Porady i wskazówki

Witamy w tej części naszej strony internetowej, która poświęcona jest radom i wskazówkom dla właścicieli samochodów marki Ford. Umieściliśmy tu również informacje na temat oferowanych przez nas usług specjalistycznych, z których mogą korzystać posiadacze Forda.

Nikt nie zna się lepiej na obsłudze i naprawie Twojego Forda niż nasi specjalnie wyszkoleni technicy. Jest jednak pewna liczba czynności, które sam możesz wykonać, a które przyczynią się zarówno do zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności Twojego pojazdu, jak i jego długiej i bezawaryjnej żywotności.

Profilaktyka pojazdu

Czynności obsługowe wykonywane we własnym zakresie przez posiadacza samochodu marki Ford.

Samochód, o który dbamy, który poddajemy regularnym przeglądom serwisowym – rzadziej się psuje. Koszty profilaktyki pojazdu oraz częstych zabiegów konserwacyjnych są niewspółmiernie mniejsze niż koszty ewentualnej naprawy. Dlatego też systematyczne wykonywanie podanych poniżej prostych czynności obsługowych zapewni Ci wolną od trosk jazdę.

W razie awarii

Każdego roku przepisy dotyczące zmotoryzowanych są coraz bardziej surowe. Przy coraz liczniejszych regulacjach prawnych oraz wzrastającej liczbie policyjnych kamer i radarów gwałtownie rośnie możliwość przypadkowego nawet złamania przepisów ruchu drogowego. Ponieważ 95% wszystkich wypadków samochodowych jest spowodowanych błędem człowieka, bezpieczna jazda jest sprawą najwyższej wagi.

W razie wypadku

Gdy zdarza się najgorsze i stajesz się uczestnikiem wypadku, skorzystaj z naszego internetowego formularza zgłoszenia wypadku - do pobrania - by zanotować świeże jeszcze w Twej pamięci szczegóły zdarzenia. Zawsze jednak zachowuj wszystkie oryginalne notatki i oświadczenia, jako świadectwa dowodowe.


Chcesz przetestować samochód?

Zamów jazdę próbną!

Skorzystaj z poniższego formularza w celu zamówienia jazdy próbnej. Oddzwonimy do Ciebie, pamiętaj tylko żeby podać poprawne dane kontaktowe.